• Doposażenie pracowni gastronomicznej

•   „Dobre kształcenie zawodowe miarą sukcesu na rynku pracy”. Dewiza ta przyświeca Dyrekcji oraz nauczycielom w procesie naszego nauczania.

Jednym z elementów tego procesu jest nie tylko kształcenie teoretyczne, ale również kształcenie praktyczne.

Z wielką, więc radością przyjęliśmy fakt o kolejnym doposażeniu przez Dyrekcję naszej szkoły, pracowni gastronomicznej w nowoczesny sprzęt i narzędzia (m.in. kuchnię wielopalnikową gazowo-elektryczną, robot planetarny, gofrownice elektryczne, zestaw garnków, patelni, sztućców, talerzy i innego drobnego sprzętu). Wszystko po to, aby profesjonalnie uczyć się zawodu.

W przyszłości kolejne zakupy!

• Nasi Ekonomiści w II Edycji Złotych Szkół NBP

• Z przyjemnością informujemy, iż realizujemy już kolejne zadania w drodze po II Złotą Szkołę NBP.

W nowej edycji Złotych Szkół Nasza Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej przystępuje do trzech wyzwań:

Lekcja z ekonomią  pod tajemniczym hasłem „Serce na kołach”

Debata szkolna „Personal financial VIP”

oraz  Warsztat uczniowski w formie gry symulacyjnej „Zgadnij kim jestem”.

Zadanie warsztatowe zostało już wykonane.

Polegało ono  na przeprowadzeniu przez uczniów z drużyny warsztatów związanych  z depozytami bankowymi, kradzieżą tożsamości, produktami finansowymi wysokiego ryzyka, pułapkami związanym z rosnącym zadłużeniem , zakupami internetowymi i sposobami przechowywania gotówki oraz o bezpieczeństwie transakcji bankowych.

Poznaliśmy 7 bohaterów uwikłanych w bardzo trudne sytuacje finansowe i życiowe. Uczestnicy musieli odgadnąć zdarzenia z ich życia i pokonywać kolejne kroki na zasadzie gry symulacyjnej.

Publiczność odgadywała kolejno kim jest poszczególny bohater. Następnie w formie plakatów przygotowano w grupach wady i zalety proponowanych rozwiązań, przedstawione krótkie prezentacje swojego stanowiska.

Warsztaty odbyły się w formie stacjonarnej oraz online.