• Narodowe Święto Niepodległości

•   11 listopada przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność naszej szkoły po raz kolejny włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali montaż słowno – muzyczny.

Rok 1918 był dla Polski przełomowy. Wraz z odzyskaniem suwerenności rozpoczęła się praca nad odbudową ojczyzny. Po 123 latach pod zaborami terytoria podzielone pomiędzy trzy imperia różnił system prawny, monetarny, sądowniczy, język urzędowy i poziom uprzemysłowienia. Integrując kraj, kolejne rządy dążyły do stworzenia nie tylko silnego, ale również nowoczesnego państwa, w którym kobiety mają prawa wyborcze, dzień pracy trwa 8 godzin i wszyscy obywatele są równi wobec prawa. 11 listopada świętujemy wolność, niepodległość i zjednoczenie!