• Rekrutacja

• Zapraszamy do działu rekrutacji. Znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje dotyczące warunków i terminów a także szczegółowe opisy zawodów.

• II Wiosenny Konkurs Matematyczny

• Regulamin

II Wiosennego  Konkursu Matematycznego

o nagrodę Dyrektora ZS Nr 3 RCKU w Łosicach

Etapu I

1. Etap szkolny konkursu odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2022 od godziny 9.00. Czas na rozwiązanie zadań kodowanych 60 minut. Przed konkursem należy zebrać zgody rodziców na przetwarzanie danych osobowych i przechowywać w szkole do zakończenia konkursu.
            2. Na adres szkolnego koordynatora dzień przed konkursem zostaną dostarczone zadania kodowane wraz z kartami odpowiedzi.
            3. Wypełnione karty odpowiedzi należy odesłać w dniu konkursu w formie zdjęcia lub skanu na adres ini75@wp.pl.
            4. 11 najlepszych wyników zostanie zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu.
            5. II etap konkursu odbędzie się w formie elektronicznej w nowoczesnej Sali Biznesowej w ZS NR 3 RCKU w Łosicach.
            6. O terminie II Etapu oraz zakwalifikowanych do niego uczniach zostaną poinformowani szkolni koordynatorzy.
        • Dni Otwarte na UPH w Siedlcach

•  W dniu 24 marca 2022 roku uczniowie klas III Technikum Rolniczego uczestniczyli w Dniach Otwartych na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Wydarzenie miało miejsce na Wydziale Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach.

W trakcie pobytu nasi uczniowie wzięli udział w przygotowanych warsztatach, zapoznali się z bazą dydaktyczną, budynkami oraz mieli okazję poznać studentów i wykładowców Wydziału.

Spośród wielu ciekawych tematów oferowanych na zajęciach warsztatowych i laboratoryjnych nasza młodzież wybrała: Mapowanie gleby - od pola do laboratorium, prowadzący dr. hab. inż. Krzysztof Pakuła, prof. uczelni, dr. hab. inż. Marcin Becher, prof. uczelni, Pogoda - obserwacje i pomiary, prowadzący dr. hab. inż. Elżbieta Radzka prof. uczelni, Inflacja – niewidzialny złodziej pieniędzy, dr Tomasz Kacprzak.

W przerwach pomiędzy zajęciami uczniowie mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, napojów oraz skosztować bigosu, przygotowanego osobiście przez Dziekana Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach Pana prof. dr hab. Marka Gugałę.

Technikum Rolnicze jest klasą patronacką Uniwersytetu i często korzysta z dorobku naukowego i bazy dydaktycznej uczelni. Wyjeżdża na różnorodne zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich. W przyszłości planowane są również warsztaty w naszej szkole, które poprowadzą pracownicy naukowi UPH oraz wyjazdy studyjne na pola doświadczalne uczelni.

• Dni Otwarte UPH w Siedlcach

• Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach organizuje Dni Otwarte. Różne wydziały uczelni przygotowały program warsztatów (z przedmiotów humanistycznych, językowych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych itd.) oraz imprez towarzyszących. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Informacja oraz szczegóły pod linkiem poniżej:

Dni Otwarte UPH

• Sukces naszej uczennicy

• W dniu 03.03.2022r. odbył się etap rejonowy XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia. Nasza uczennica Karolina Wojtczuk z klasy II TH zajęła drugie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

• Podsumowanie akcji #ŁosiceSolidarnezUkrainą

• Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy szkoły!

Serdecznie dziękujemy za Wasze wielkie serce i okazaną pomoc. Dzięki Wam udało nam się zebrać mnóstwo artykułów spożywczych, kosmetyków dla dzieci i dorosłych, środków higienicznych i medycznych, artykułów przemysłowych. Ponadto do puszki ofiarowaliście 1457,90zł.

Wszystkie zebrane dary przekażemy potrzebującym osobom przybywającym z Ukrainy.

Jeszcze raz dziękujemy!