Uczniowie z klasy III Technikum Rolniczego w dniu 5 grudnia 2018 roku uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez Pana Jarosława Wojtczuka – pracownika KRUS w Łosicach. Tematem były wypadki przy pracy w rolnictwie. Szkolący zwrócił uwagę na miejsca zagrożenia wypadkami wynikające z charakteru pracy rolnika, podał sposoby zapobiegania oraz procedury postępowania powypadkowego przy ubieganiu się o odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy. Szczególnie przemówiły do uczniów przykłady wypadków w rolnictwie dotyczące naszego powiatu. Uzyskane informacje na pewno w dużym stopniu zwiększą czujność uczniów na niebezpieczeństwa podczas wykonywania prac w gospodarstwach rolnych.
Aktualności
Szkolenie uczniów
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
W dniu 4 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019 , najlepszym uczniom z terenu działania Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie. Stypendia wręczała Pani Dorota Skrzypek Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Pan Adam Skup Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Pan Andrzej Sitnik Prezydent Miasta Siedlce, Pani Katarzyna Klimiuk Starosta Powiatu Łosickiego i przedstawiciele organów prowadzących szkoły. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Siedlcach.
Stypendystą z naszej szkoły został Mateusz Olizaruk, uczeń klasy 4 Technikum Rolniczego. Mateuszowi i wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy
Konkurs «ПОЧИТАЙ-ка»
1 grudnia 2018 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach odbyła się I edycja konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego «ПОЧИТАЙ-ка», polegającego na czytaniu fragmentów utworów literackich w oryginale. Tegoroczny temat konkursu: „Bajki i baśnie rosyjskie”. Konkurs zorganizowali: Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach oraz IV Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach.
Naszą szkołę reprezentowali:
Sylwia Sałamacha KL I TE – I miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne
Roman Halytskyy KL I TH – wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne
Nasi uczniowie zaprezentowali nowoczesne bajki Ludmiły Pietruszewskiej – współczesnej pisarki, scenarzystki i piosenkarki – „Bajka o zegarku” oraz „Głupia księżniczka”
Serdecznie gratulujemy!
Elżbieta Mickiewicz-Kalicka
Pożegnanie
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, iż 24.11.2018r. zmarła Aleksandra Wasiluk wieloletnia nauczycielka , która pracowała od początku powstania naszej szkoły.
Wyrazy żalu i głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie.
Inspiruj z MAKRO
„Bądźcie gotowi na godzinę siódmą!” – oznajmił Pan Rysio. A prośba naszego super kierowcy to „rzecz święta”. I nie ma to tamto. Dlatego wczesnym piątkowym rankiem wszyscy w komplecie zameldowaliśmy się przed naszą szkołą, aby wspólnie wyruszyć do Warszawy. Nikt nie chciał się spóźnić, no poza nielicznymi wyjątkami.
„Ruszamy” - dodał po chwili nie kto inny jak? … no oczywiście Pan Ryszard.
To właśnie tutaj w Akademii Inspiracji MAKRO nasi koledzy z Poznania, Piły, Nowego Sącza no i oczywiście MY, wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych, połączonych z wykładem profesora Jarosława Dumanowskiego, który w interesujący sposób przybliżył nam smaki sprzed wieków, czyli kuchnię staropolską pieczołowicie pielęgnowaną na dworach polskiej szlachty, a chwaloną przez ówczesnych dygnitarzy europejskich. Przy okazji można było wygrać super gadżety, m.in. firmowe t-shirty, czy książki kulinarne.
Druga część to warsztaty kulinarne. Pod okiem doświadczonych i bardzo sympatycznych kucharzy Cezarego Powały i Michała Grzywacza, mieliśmy przyjemność zobaczyć jak przyrządza się zupę ze ślimaków i kotleciki jagnięce z puree z czerwonego buraka. Pycha!
Na koniec jeszcze test kulinarny z nagrodami i cóż …. do domu.
FAJNIE I SUPER! DZIEŃ PEŁEN EMOCJI I NIEZAPOMNIANYCH CHWIL! To w skrócie nasze wrażenia po dzisiejszym wyjeździe.
Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej przygody z warsztatami kulinarnymi, tym bardziej że nasi opiekunowie, którym serdecznie dziękujemy Pani Profesor Lipskiej i Panu Profesorowi Stasiukowi, a także naszym Panom dyrektorom – Mariuszowi Stambulskiemu i Radosławowi Chatkiewiczowi, już „coś kombinują”, by zorganizować dla nas i naszych kolegów kolejne wyjazdy i kolejne warsztaty.
NAPRAWDĘ WARTO!!!
Uczniowie
9
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Od ponad 40 lat, w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W tym roku we współpracy z Powiatową Stacją Epidemiologiczno –Sanitarną nasza szkoła przyłączyła się do akcji pod hasłem „Jabłko zamiast papierosa”.
W kampanię antynikotynową zaangażowali się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Spółdzielni Uczniowskiej. Uczniowie wszystkich klas brali udział w Quizie o szkodliwości palenia papierosów. Za poprawne odpowiedzi dostali soczyste i zdrowe jabłka oraz naklejki „nie palę” i „rzuć palenie”. Otrzymali również materiały edukacyjno-informacyjne o szkodliwości palenia tytoniu.
Cel jaki przyświecał organizatorom przedsięwzięcia to- kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych społeczności szkolnej i promowanie MODY NA NIEPALENIE! a osobom palącym, które podejmują wysiłek uwolnienia się z nałogu życzymy wytrwałości w zmaganiach i sukcesów w walce o zdrowsze życie.
Serdecznie dziękujemy państwu Krzysztofowi i Barbarze Rumik , którzy ufundowali jabłka na naszą dzisiejszą akcję.
Opiekunowie akcji ”JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA”: Elżbieta Zienkiewicz, Agnieszka Wojtczuk, Anna Wysokińska, Elżbieta Wierzbicka
18
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy od „Konkursu pieśni patriotycznych”. Następnie odbyła się uroczysta rocznicowa akademia z udziałem całej szkolnej społeczności. Po akademii rozstrzygnięto jubileuszowe konkursy: historyczny, recytatorski i pieśni patriotycznych. Laureatom wręczono nagrody.
O godzinie 11.11 w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.
Następnie na rynku miejskim, wokół Parku im. Aleksandra Jagiellończyka, przedstawiciele naszej szkoły poprowadzili poloneza z udziałem mieszkańców miasta.
Uroczystość zakończyła degustacja Tortu dla Niepodległej – przygotowanego specjalnie na tą okazję przez uczniów zespołu Szkół nr 3.
17
TRANSMISJA Z OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
VI Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych
Już w czwartek rozpoczęliśmy świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości. Nasz zespół wokalny pod opieką Pana Piotra Stachowicza zajął pierwsze miejsce w VI Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych organizowanym przez ŁDK w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Jako laureaci wystąpimy na koncercie finałowym w dniu 11.11.2018. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy artystyczne.
Niepodległościowy CHALLENGE językowy!
Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości klasa 3 TH podjęła wyzwanie i wykonała okolicznościowe kartki z życzeniami w językach obcych. Uczniowie podzieleni na dwie grupy językowe zdobyli informacje dotyczące rosyjskich oraz anglojęzycznych świąt narodowych i wykorzystali je w swoich pracach.
Monika Ignaciuk
Elżbieta Mickiewicz-Kalicka
8 listopada - Światowy Dzień Zdrowego Śniadania
8 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowego Śniadania. W związku z tym świętem został zorganizowany konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący zdrowego odżywiania. 10 najlepszych laureatów otrzymało zestawy śniadaniowe i są to:
- Paweł Ignaciuk IV TŻ
- Patrycja Weśniuk IVTH
- Weronika Kosmalska II TŻa
- Hubert Mikołajczuk IV TŻ
- Marta Horoszko IV TH
- Karolina Kamińska I TŻ
- Agnieszka Lipińska I TŻ
- Adam Jaszczuk IV TH
- Ewelina Wysokińska IV TH
- Klaudia Głuchowska IV TH
Organizatorzy:
Barbara Lipska
Beata Kalińska
3
Światowy Dzień Oszczędzania z Bankiem Spółdzielczym w Łosicach
W ramach Światowego Dnia Oszczędzania 31 października uczniowie klas I i II Technikum Ekonomicznego pod opieką p. Anny Wysokińskiej uczestniczyli w lekcji w Banku Spółdzielczym w Łosicach. Młodzież przywitał Prezes Zarządu Banku Romuald Piotruk, przybliżając zagadnienia związane z bankowością spółdzielczą oraz historią i strukturą organizacyjną Banku. W dalszej części spotkanie prowadziła Wiceprezes Zarządu Urszula Wasiluk oraz pracownik obsługi klienta Marcin Kostecki. W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie poszerzyli wiedzę na temat internetowych możliwościach korzystania z usług bankowych, zasad autoryzacji i bezpieczeństwa transakcji elektronicznych, kartach płatniczych, a także z zagrożeń związanymi ze zgubieniem karty i rozpowszechnianiu swoich danych bankowych w sieci. Istotną częścią spotkania edukacyjnego było zachęcenie młodzieży do oszczędzania i zapoznanie ich z ofertą Banku, skierowaną do tej grupy wiekowej. Konto rozliczeniowo-oszczędnościowe to doskonała alternatywa dla „kieszonkowego” w gotówce, uczy oszczędzania, daje poczucie dojrzałości a uczniowie mogą korzystać z aplikacji mobilnej na telefon. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję poznać strefę samoobsługi i zobaczyć, jak działa bankomat, wpłatomat i wrzutnia. Niecodzienna lekcja w banku to idealne wprowadzenie w dorosłość.
ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS NA OPRACOWANIE PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ Z OKAZJI JUBILEUSZU 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
Przedmiotem konkursu było upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach, związanych z odzyskaniem niepodległości na poziomie lokalnym i regionalnym, wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia.
Pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju oraz motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjnej.
Wśród uczniów, którzy przystąpili do konkursu multimedialnego wyróżniono prace wykonane przez uczniów klasy I TH.
1. Jakub Cieśluk
2. Jakub Boruta
3. Natalia Chwedczuk
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy
i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach
Organizatorzy
Alicja Wawryniuk
Agata Stachowicz
Konkurs historyczno- poetycki ,,W drodze do niepodległości” rozstrzygnięty!!!
30 października 2018 roku w ramach obchodów 100- lecia niepodległości odbył się konkurs historyczno-poetycki pod honorowym patronatem posła Krzysztofa Tchórzewskiego .
Organizatorami konkursu były nauczycielki Ewa Raszuk ,Agnieszka Jurczyńska ,Joanna Obrępalska.
Celem konkursu było kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji .
Pan Dyrektor Marusz Stambulski uroczyście powitał uczniów biorących udział w konkursie, organizatorów oraz honorowego gościa kierownika biura poselskiego w Łosicach panią Barbarę Pieczeniuk.
W pierwszej historycznej części uczniowie zmagali się z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu
II Rzeczpospolitej, w części poetyckiej konkursu recytowali wybrane wiersze o tematyce patriotycznej.Komisja wyłoniła zwycięzców:
Część historyczna
1.Katarzyna Dacewicz-II TZA
2.Paweł Żdziebłowski- II TZA
3.Karol Protasiuk-II TZA!
Część poetycka
1.Sylwia Sałamacha- I TRE
2.Wiktoria Poznańska-II TRE
3.Natalia Marciniuk-III TRE
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 09 listopada podczas apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!
Ewa Raszuk
XLIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - eliminacje szkolne.
26 października odbyły się eliminacje szkolne XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Nasi uczniowie zmagali się z zadaniami w czterech blokach tematycznych: gastronomia, produkcja rolnicza, produkcja zwierzęca i mechanizacja rolnictwa. Udział wzięło 19 uczniów.
Na początek był test składający się z 60 pytań, a następnie zadanie praktyczne dla każdego z bloków. Najlepsi uczniowi będą reprezentować szkołę na eliminacjach okręgowych. Trzymamy kciuki!
Hotele Białostockie
Hotele Białostockie
Dnia 25.10.2018r. nasza młodzież z klasy 2 hotelarskiej, wraz z p. Wierzbicką wybrała się do Białegostoku. Zwiedziliśmy hotele, takie jak: Silver, Royal i Branicki. Zostaliśmy oprowadzeni po różnego rodzaju pokojach, apartamentach, salach konferencyjnych, centrum odnowy biologicznej, restauracjach i klubach. Wyjazd okazał się ciekawym doświadczeniem, który był utrwaleniem teorii z praktyką. Menedżerowie hoteli zachęcili nas do kolejnych wyjazdów tego typu, a także w przyszłości możliwość podjęcia pracy w tym zawodzie.
Serdecznie dziękujemy dyrekcji naszej szkoły, oraz Pani Wierzbickiej za organizowanie wyjazdów do różnych hoteli.Klasa 2 hotelarska
7
,,Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”
Wzorem ubiegłego roku Wolontariusze SKW Aniołki Staszka odwiedzili Cmentarz Parafialny w Łosicach. Uczniowie uporządkowali opuszczone groby oraz zapalili zebrane wcześniej w szkole znicze.
Dziękujemy za współpracę Proboszczowi Parafii Św. Zygmunta w Łosicach.
Opiekunowie Wolontariatu
Agnieszka Wojtczuk Ewa Raszuk
13
,,Konkurs z okazji 25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce’’
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie upamiętniającym 25 rocznicę przystąpienia przez Polskę do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej
i Ośrodka Rozwoju Edukacji.Głównym celem konkursu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat praw
i wolności chronionych Europejską Konwencją Praw Człowieka oraz na temat roli
i działalności Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Osoby chętne mogą zgłaszać się do pani Ewy Raszuk ,która udzieli szczegółowych informacji o konkursie. Zapraszamy! Regulamin dostępny na stronie;
Konkurs Mazowieckiego Kuratora Oświaty -,,Kartka dla Niepodległej”
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji 100- lecia niepodległości Polski.
Uczniowie mogą wystartować w dwóch kategoriach prac konkursowych; literackiej, która obejmuje pisemne życzenia dla Niepodległej, oraz graficznej z wykorzystaniem technik komputerowych.
Macie czas do 5 listopada. Zgłoszenia do konkursu do pani Ewy Raszuk i Agnieszki Wojtczuk
Szczegółowy regulamin na stronie http://kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-i-olimpiady/inne-konkursy-turnieje/inne-konkursy-turnieje/13145,Konkurs-Kartka-dla-Niepodleglej-organizowany-przez-Mazowieckiego-Kuratora-Oswiat.html
KONKURS O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI STANISŁAWA STASZICA – PATRONA SZKOŁY
Zgodnie z tradycją naszej szkoły kolejne roczniki pierwszoklasistów wzięły udział w ,,Konkursie o Życiu i Twórczości Stanisława Staszica – Patrona Szkoły”, organizowanym przez bibliotekę szkolną i samorząd uczniowski.
Celem konkursu było zapoznanie młodzieży z postacią patrona szkoły, jego życiem i twórczością oraz tworzenie i kultywowanie tradycji.
Do konkursu, który miał formę testu wiedzy i przebiegał w dwóch etapach przystąpili uczniowie wszystkich klas pierwszych. Spośród uczestników z najwyższą punktacją do dalszego etapu zakwalifikowało się 15 osób.
Drugi etap odbył się 23.10.2018r. Zwycięzcami konkursu zostali:
- Kamila Stefaniuk – I TH
- Aleksandra Wołoszek – I TH
- Przemysław Wasiluk – I TŻ
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie.
Agata Stachowicz
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Czerwiec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Wszystkie