Rekrutacja 2019/2020
Bezpieczne wakacje
WAŻNE TELEFONY na Bezpieczne Wakacje.pl112 - Europejski Numer Alarmowy - w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna - 998 i Policja - 997Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR - 601 100 100 w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR - 985 / 601 100 300Grupy GOPR Beskidzka - 33 82 96 900 Bieszczadzka - 13 46 32 204 Jurajska - 34 31 52 000 Karkonoska - 75 75 24 734 Krynicka - 18 47 77 444Podhalańska - 18 26 76 880 Wałbrzysko-Kłodzka - 74 84 23 414System Zastrzegania Kart Płatniczych 828 828 828
Podręczniki na rok szkolny 2019/2020
Portugalia 2019 - projekty edukacyjne
Zapraszamy do śledzenia na bieżąco wyjazdu uczniów do Portugalii w ramach projektów edukacyjnych
https://www.facebook.com/Portugalia-2019-ZS3-RCKU-%C5%81osice-483603212449954/
Włochy 2019 - projekty edukacyjne
Zapraszamy do śledzenia na bieżąco wyjazdu uczniów do Włoch w ramach projektów edukacyjnych
Terminy egzaminów poprawkowych w Zespole Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach
Egzamin poprawkowy z języka polskiego 26.08.2019r godz.9.00
Egzamin poprawkowy z języka rosyjskiego 26.08.2019r godz.9.00
Egzamin poprawkowy z historii 26.08.2019r godz.11.00
Egzamin poprawkowy z matematyki 27.08.2019r godz.9.00
Egzamin poprawkowy z języka angielskiego 28.08.2019r godz.9.00
Na szlaku Smętka
Rok przygotowań i wreszcie wyruszyliśmy na nasz spływ piękną i malowniczą rzeką Krutynia. A że było to bardzo wcześnie rano część z nas jeszcze drzemała inni oglądali film czy słuchali muzyki. Nim się obejrzeliśmy a już byliśmy na miejscu. Dobrani w pary ruszyliśmy na 15-sto kilometrową trasę. Płynęło się leciutko i bezproblemowo. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki, żartowaliśmy no i oczywiście sprawdziliśmy swoje umiejętności w łowieniu ryb. Co prawda nie udało nam się żadnej złowić, ale świetnie się przy tym bawiliśmy. No i te wszędobylskie łabędzie, które napędziły nam niemałego strachu, atakując nas w obronie swoich młodych. Nasi mężczyźni okazali się jednak prawdziwymi dżentelmenami broniąc nas przed agresorami.
Na ostatniej już prostej tuż przed miejscem w którym przez kilka dni nocowaliśmy urządziliśmy sobie małe kajakarskie wyścigi. To nic że część z nas wpłynęła w trzciny, ale najważniejsze że cało i zdrowo dotarliśmy do mety pierwszego odcinka.
Po zakwaterowaniu i odświeżeniu się pojechaliśmy do Rucianego-Nidy, po którym to mieście oprowadził nas Maciek-weteran spływów. Zrobiliśmy niezbędne zakupy aby po powrocie do naszej bazy przygotować wspaniałego grilla. Część z nas pitrasiła inni grali w siatkówkę, badmintona czy łowili ryby. Pierwszy dzień zakończyliśmy wspólną odprawą przed kolejnym dniem.
Drugi dzień zaczął się niestety od ciężkiej pobudki tym bardziej że dość późno poszliśmy spać. Zresztą jak tu spać w tak pięknej scenerii.
Po szybkim przebudzeniu, „wrzuceniu coś na ruszt” i małej sesji fotograficznej wystartowaliśmy do drugiego 16-sto kilometrowego odcinka.
Piękne widoki, „nuty które zarzucaliśmy” co jakiś czas to wszystko sprawiło że cztery godziny minęły „jak z bicza strzelił”. A po powrocie wyjazd do Mikołajek i oczywiście popołudniowo-wieczorne grillowanie.
Trzeci dzień to relaks w kompleksie basenowym hotelu Gołębiewski w Mikołajkach oraz rejs statkiem po największym w Polsce jeziorze Śniardwy.
Po niesamowitym obiedzie oraz najlepszych gofrach w mieście, najedzeni i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Wróciliśmy opaleni, wypoczęci, a pogoda była tą wymarzoną. Wyjazd był bardzo udany i zaliczam go do najlepszych w jakich uczestniczyłam.
Serdecznie dziękujemy naszym opiekunom, Panom: Dariuszowi Stasiukowi, Jarosławowi Sawczukowi i Danielowi Lipińskiemu za niesamowitą atmosferę, zapewnienie bezpieczeństwa oraz wielu atrakcji, a przede wszystkim za podejście do uczestników. Dziękujemy również Panu Rysiowi-naszemu wspaniałemu kierowcy, który bezpiecznie przywiózł nas do domu.
Osobiście dziękuję moim kolegom i koleżankom biorącym udział w wyprawie kajakowej za atmosferę, humor i mile spędzony czas.
Już nie możemy doczekać się wyjazdu w przyszłym roku!
Joanna Kondraciuk56
„Nie udawaj Greka”
W Warszawie 14.05.2019 w piękniej greckiej restauracji el Greco, odbyłyśmy jednodniowe praktyki w ramach projektu Erasmus +.
Pracownicy zapoznali nas z codziennymi obowiązkami. Poznałyśmy sposoby przygotowywania wielu smacznych dań i deserów.
Szef kuchni Pan Radosław oceniając naszą pracę i zaangażowanie dał nam do zrozumienia że nasza szkoła prawidłowo przygotowała nas do samodzielnej pracy.
Praktyka pozwoliła nam nie tylko zgłębić i utrwalić naszą wiedzę gastronomiczną, ale poznać przede wszystkim nową kuchnię i nowe smaki.
Restaurację el Greco będziemy wspominać bardzo miło i mamy nadzieję że w przyszłości uda nam się tam zawitać ponownie w roli gościa bądź pracownika.
Pragniemy podziękować Pani Barbarze Geresz i Panom dyrektorom Radosławowi Chatkiewiczowi i Mariuszowi Stambulskiemu za zorganizowanie naszego wyjazdu, a także naszemu Panu Dariuszowi Stasiukowi za opiekę i wsparcie.
Aleksandra Ratajczak
Aleksandra Michalak
Magdalena Mikołajczuk
1
Tropem białowieskich bogactw
To już kolejny raz, jak wyjeżdżamy do hoteli tym razem hoteli białowieskich.
Wraz z naszym opiekunem Panem profesorem Dariuszem Stasiukiem mieliśmy okazję odwiedzić 2 hotele, czterogwiazdkowy hotel Żubrówka i trzygwiazdkowy Białowieski, Na miejscu zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez pracowników hotelu i oprowadzeni zarówno po najdroższych apartamentach jak i pokojach o niższym standardzie, poznaliśmy obiekty sportowo-rekreacyjne, a w hotelu Białowieski podejrzeliśmy jak powstaje piwo w hotelowym browarze. Zapoznano nas z działalnością obiektów i pracą na różnych stanowiskach m.in. recepcja i housekeeping.
Uzupełnieniem naszego pobytu był spacer po Białowieskim Parku Narodowym i odwiedziny we flagowym miejscu Białowieży - Rezerwacie Żubrów.
Anna Melaniuk
Aleksandra Kulińska
42
Gotuj z MAKRO
Super! Super! Super! Tak właśnie było na kolejnych warsztatach kulinarnych w Akademii Inspiracji MAKRO.
Aby dotrzeć na wyznaczoną godzinę wyjechaliśmy wcześnie rano. Na miejscu przywitał nas Pan Tomasz Kuczkowski, który prowadził dla nas warsztaty.
Założyliśmy fartuchy, zapoznaliśmy się z przepisami i nareszcie przyszła pora na gotowanie!
Zaczęliśmy od zupy cebulowej, następnie przy pomocy chefa zrobiliśmy placki z pastą z jesiotra oraz oliwą z pietruszki. Ostatnią potrawą był deser - legumina chlebowa.
Po zakończonej pracy, każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom.
Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do Łosic.
Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję uczestniczyć w takich warsztatach.
Za otwieranie nowych horyzontów bardzo dziękujemy Dyrekcji oraz opiekunom bez których nie mielibyśmy takiej możliwości.
Karolina Kamińska
26
PROGRAM DNIA OTWARTEGO ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 W ŁOSICACH 27.04.2019 9.00- 12.00
9.00 – POCZĄTEK
Zwiedzanie szkoły, poczęstunek, pokazy udzielania pomocy przedmedycznej
9.30 – TOWARZYSKI MECZ PIŁKI SIATKOWEJ - Sala gimnastyczna,
możliwość skorzystania z siłowni szkolnej, kortu tenisowego
10.00 – KONCERT SZKOLNEJ GRUPY WOKALNEJ
WYSTĘPY ZESPOŁU BLACK FRIDAY
POCZĄTEK WIELKIEJ GRY TERNENOWEJ - przy sali 103
10.40 – POKAZY FIZYCZNE
Pracownia fizyczno-chemiczna sala 102 pierwsze piętro
11.00 - 11.30 – LET`S INTRODUCE OURSELVES ! – otwarte zajęcia z konwersacji
z języka angielskiego (sale: K1 i 112)Na bieżąco funkcjonować będą punkty informacyjne dla uczniów i rodziców, w których będzie można zapoznać się z aktualną ofertą szkoły, zasadami i terminarzem rekrutacji.
Dostępne będą również informacje z opisem zawodów, w których szkoła prowadzi kształcenie, podania o przyjecie do szkoły, informacje o realizowanych i planowanych projektach unijnych (sala 106 i sekretariat szkoły).
Sejm i ,,Muzealne Przeboje”
2 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły udali się wraz z opiekunami: p.Ewą Raszuk, p.Agnieszką Jurczyńską i p.Joanną Obrępalską na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wyjazdu, sponsorowanego przez Pana posła Krzysztofa Tchórzewskiego było zwiedzanie Sejmu RP .
Wycieczka była nagrodą dla laureatów i uczestników konkursu z okazji 100-lecia niepodległości ,,W drodze do niepodległości" pod patronatem posła Krzysztofa Tchórzewskiego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Sejmu RP, gdzie po kontroli pirotechnicznej i przejściu przez bramkę czekał na nas przewodnik z Wszechnicy Sejmowej. Opowiedział nam krótką historię polskiego parlamentaryzmu, omówił w jaki sposób funkcjonuje współczesny sejm i jakie funkcje pełni. Po wejściu na galerię sali posiedzeń młodzież zobaczyła gdzie zasiadają posłowie z poszczególnych ugrupowań politycznych, które miejsca są przeznaczone dla marszałka, wicemarszałków, prezydenta, Rady Ministrów i przedstawicieli innych organów państwowych. Następnie uczniowie wzięli udział
w spotkaniu z posłem Danielem Milewskim w ramach Parlamentarnego Seminarium Edukacyjnego.
Po zwiedzeniu najbardziej strzeżonego miejsca w Polsce, młodzież z opiekunami udała się do Muzeum Narodowego. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej pt: „Muzealne przeboje" w czasie której zapoznali się z najcenniejszymi dziełami znajdującymi się wśród zbiorów muzealnych. Zobaczyli m.in.; dzieła z epoki średniowiecza, głównie ołtarze, przedstawiające tematy zaczerpnięte z Biblii i żywoty świętych; dzieło Bernardo Bellotto, zwanego Canaletto "Widok Warszawy z tarasu Zamku Królewskiego" wykonane na zamówienia króla Stanisława Augusta, najcenniejsze działo w zbiorach Muzeum Narodowego "Bitwa pod Grunwaldem" namalowane przez Jana Matejkę oraz obraz z okresu 1902-1903 wykonany przez Józefa Mehoffera "Dziwny ogród’’
Uczniowie składają serdeczne podziękowania na ręce Pana posła Krzysztofa Tchórzewskiego za zaproszenie i sfinansowanie wyjazdu do Sejmu RP.
„Smakuj Z MAKRO”
28 marca 2019 roku po raz kolejny wraz z naszymi opiekunami: Pana Dariuszem Stasiukiem i Panem Jarosławem Sawczukiem wybraliśmy się na warsztaty kulinarne do Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie.
Aby tam dotrzeć, wyjechaliśmy wcześnie rano.
Już na miejscu bardzo miło i ciepło powitali nas Pani Sylwia Stachyra, zwyciężczyni 7 edycji „Top Chefa”, jak również Pan Tomasz Kuczkowski.
Po zapoznaniu się z przepisami, krok po kroku, według wskazówek chefa, rozpoczęliśmy gotowanie.
W naszym pokazowym menu znalazły się: Gulyas-hus(gulasz wołowy), zupa rybna-ucha oraz racuchy jabłkowe z aromatyzowaną śmietaną ,arbuzem i żurawiną w żubrówce. W końcu po kilku godzinach bardzo owocnej pracy, przyszedł czas na degustacje. I pomimo różnego gustu kulinarnego, każdy z nas zachwycił się potrawami, które sami przygotowaliśmy.
Na koniec spotkania otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.
Wyjazd do Akademii Inspiracji Makro był bardzo ekscytujący ze względu na możliwość nauki i poznania wielu nowych technik kulinarnych, łączenia produktów i „bawienia się smakami”.
Wiemy, że nie były to ostatnie nasze warsztaty. Dziękujemy Dyrekcji oraz opiekunom, że możemy uczestniczyć w tak rozwijających nas „spotkaniach ze smakiem”.
Julia Wiewiórka
Weronika Kosmalska
67
Wyjazd na Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2019
W dniu 15 marca 2019 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Targach Techniki Rolniczej w Kielcach. W wyjeździe uczestniczyło 45 uczniów. W ramach targów uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi maszynami i rozwiązaniami stosowanymi w technice rolniczej. Dodatkowo na miejscu spotkaliśmy się z trojgiem naszych uczniów, którzy odnieśli sukces w wojewódzkim etapie Olimpiady Młodych Producentów Rolnych i zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego. Uczniowie ci to Małgorzata Kamińska z klasy IITR oraz Jakub Lesiuk i Dominik Aleksandrowicz z kasy IIITR. W ramach imprez towarzyszących AGROTECH 2019 miał miejsce finał krajowy tego konkursu. Małgorzata była najmłodszą uczestniczką tej olimpiady. Cała trójka doskonale reprezentowała naszą szkołę. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili w doskonałych nastrojach z postanowieniem że za rok znów odwiedzimy tą imprezę.
14
Konkurs "Bliżej pszczół"
Nasz uczeń na ogólnopolskim finale konkursu „Bliżej pszczół”
Uczeń klasy 3tr Dominik Aleksandrowicz w dniach 28-29 marzec 2019 roku brał udział w ogólnopolskim finale konkursu "Bliżej Pszczół" organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Olimpiadzie towarzyszyła konferencja „Pszczoła w mieście”, wykłady, prezentacje produktów pszczelich oraz urządzeń i narzędzi do pracy w pszczelarstwie.5
Spotkanie autorskie
19 marca 2019 roku uczniowie klasy 2za i 4z uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Mariolą Pryzwan, autorką wielu wspomnień o postaciach znanych ze świata literatury, muzyki, filmu, m.in. Marii Dąbrowskiej, Halinie Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Władysławie Broniewskim, Marii Kownackiej, Annie Jantar, Annie German, Zbigniewie Cybulskim.
Wydarzenie miało miejsce w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach, w ramach cyklu ,,Z ciekawymi ludźmi…”. Organizatorami byli Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach.
Pani Mariola już po raz kolejny gościła w naszym mieście. Tym razem, podzieliła się z uczestnikami swoją ogromną wiedzą na temat życia i twórczości Haliny Poświatowskiej.
Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała niezwykle emocjonalnej opowieści o wyjątkowej częstochowiance, jej krótkim życiu, naznaczonym nieuleczalną chorobą serca.
Autorka w interesujący sposób z humorem i dowcipem, czasami z drżeniem głosu odsłaniała tajemnice życia Haśki. Opowiadała o jej poetyckiej pasji tworzenia, roli miłości oraz zauroczeniach i rozczarowaniach światem.
Na zakończenie owocnego spotkania można było nabyć książkę wraz z dedykacją autorki.
SuperMiś wzywa posiłki! Nie możemy pozostać obojętni!
Diagnoza choroba Hirschsprunga- te słowa powodują, że w jednej chwili świat wali się na głowę. To właśnie usłyszeli byli uczniowie naszej szkoły - Paweł i Natalia. Ich historia jest piękna - wspaniała miłość, cudowny ślub i wymarzone dziecko.Niestety, ich synek Aleksander urodził się chory,stwierdzono u niego chorobę Hirschsprunga - najcięższą wersję, gdy jelito grube nie pracuje w całości i prawdopodobnie nigdy już nie będzie pracowało. Jedną z form pomocy dla dziecka jest przeszczep. Chłopiec przeszedł już kilka operacji a to dopiero początek jego walki. Pełni nadziei rodzice proszą o pomoc!
Cała społeczność szkoły pragnie przyłączyć się do zbiórki pieniędzy dla Aleksandra. 13 marca odbędzie się kiermasz. Dochód ze sprzedaży słodkich przysmaków zostanie przekazany rodzinie chłopca. Zapraszamy do udziału w tej charytatywnej akcji!
Agnieszka Wojtczuk
VIII EDYCJA BIALSKIEGO KONKURSU WIEDZY O KULTURZE I HISTORII KRAJÓW ANGLOSASKICH
1 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII EDYCJI BIALSKIEGO KONKURSU WIEDZY O KULTURZE I HISTORII KRAJÓW ANGLOSASKICH organizowanego przez Naukowe Koło Anglistów działające w Zakładzie Neofilologii w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej. Na około 60 uczestników ze szkół z Białej Podlaskiej, powiatu bialskiego i okolicznych powiatów nasza uczennica Anna Rumik zajęła trzecie miejsce, a dwie kolejne uczennice otrzymały wyróżnienia. Uczniowie wzięli także udział w wykładzie pt. „Wales – history, culture, identity” a także w warsztatach z mówienia i warsztacie tłumaczeniowym.
Spektakl "Dziady cz. III"
Uczniowie klas drugich 14. 02.2019 r. mieli możliwość obejrzenia spektaklu w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia pt. "Dziady". Trzecia część dramatu Mickiewicza to lektura obowiązkowa a przedstawienie pokazało najważniejsze wątki utworu min.: przemianę bohatera Gustawa w Konrada, scenę więzienną i opowieści o prześladowaniach, wywożeniu kibitkami na Syberię młodych skazańców, bluźnierczy monolog Konrada, widzenie Księdza Piotra, historię Rollisona i jego matki czy postać senatora Nowosilcowa. Warta podkreślenia, jest ciekawa oprawa plastyczna i muzyczna inscenizacji.
Przedstawienie pt. "Dziady" dzięki ciekawej formie przekazu przybliżyło uczniom romantyczny świat dramatu Mickiewicza.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Wszystkie