Egzamin poprawkowy z języka polskiego
25.08.2021r godz.9.00
Egzamin poprawkowy z języka angielskiego
25.08.2021r godz.11.00
Egzamin poprawkowy z matematyki
25.08.2021r godz.9.00
Egzamin poprawkowy z języka polskiego
25.08.2021r godz.9.00
Egzamin poprawkowy z języka angielskiego
25.08.2021r godz.11.00
Egzamin poprawkowy z matematyki
25.08.2021r godz.9.00
8 osobowa Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z naszej szkoły zdobyła potwierdzony certyfikatem prestiżowy tytuł Złotej Szkoły NBP. Stali się oni liderami edukacji ekonomicznej w Polsce i Gigantami Finansów Osobistych. Poza wspaniałym tytułem zdobyliśmy również wyróżnienie w kategorii Spotkanie z Ekspertem oraz nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. zł.
Nasi uczniowie zorganizowali Debatę Panelową z Udziałem Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Łosicach, wzięli udział w lekcjach ekonomii i uświadamiali społeczności szkolnej jak ważne są ubezpieczenia. Wyróżnione Spotkanie z Ekspertem poprowadzili dla nas: Mystic expert Pan Andrzej Misiowski, ekonomista, doradca finansowy, pracownik UMiG w Łosicach; właściciel Gospodarstwa Pasiecznego Wędrowna Pszczółka Pan Marcin Łopuszyński oraz nasz absolwent, Wiceprezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego Pan Maciej Weśniuk.
Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników, ekspertów i sympatyków. Dziękujemy Panom Technicznym oraz Panu Dyrektorowi za wsparcie i współudział w naszym sukcesie.
Największe Gratulacje dla kreatywnych Uczniów z klasy II Technikum Ekonomicznego. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Szkolnymi koordynatorami projektu byli nauczyciele Justyna Marciniuk i Anna Wysokińska.
Z wielką radością informujemy, że Małgorzata Kamińska, tegoroczna absolwentka Technikum Rolniczego została laureatką finału XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Nasza maturzystka zajęła 3 miejsce w Polsce w bloku produkcja roślinna.
Olimpiada odbyła się 28 maja na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.
Organizatorem wydarzenia był Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem sprawowały Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W eliminacjach centralnych wzięło udział ponad 200 uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy rywalizowali w 11 blokach tematycznych.
Olimpiada składała się z dwóch części: teoretycznej, polegającej na rozwiązaniu testu oraz praktycznej.
Nasza absolwentka znalazła się w wąskim gronie uczestników etapu finałowego. Wysoki poziom konkursu wymagał od uczestników wykazania się wiedzą, znacznie wykraczającą poza program nauczania.
Małgosia zdobyła tytuł Laureata Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, indeks na wybraną uczelnię wyższą, stypendium oraz cenne nagrody rzeczowe.
Nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie uczennicy do Olimpiady byli p. Andrzej Kaliński i p. Piotr Stachowicz.
Małgosi i jej opiekunom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów!
Informujemy, że od 17 maja 2021r. można składać podania o przyjęcie do naszej szkoły.
Dokumenty można złożyć osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 – 15.30 lub drogą elektroniczną (skan, zdjęcie) na adres: sekretariat@zs3losice.pl
Szczegółowe informacje na temat zasad i terminów rekrutacji dostępne są na stronie internetowej naszej szkoły – w zakładce Rekrutacja lub pod numerem telefonu 83 357 25 80.
Serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym wykazem podręczników do przedmiotów ogólnokształcących oraz zawodowych na kolejny rok szkolny.
W tym roku obchodzimy 230 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu.
3 maja 1791 roku Sejm Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego uchwalił Konstytucję 3 Maja - niosącą gwarancję swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości Oświecenia. Stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych.
Drodzy Maturzyści!
Wasza 4-letnia przygoda w Naszej Szkole dobiegła końca. Dziękujemy Wam za doświadczenia obcowania z Wami, za ubogacanie Naszej Szkoły, za zaangażowanie, pomysły, spostrzeżenia. Za to, że byliście inspiracją i motywacją.
Szczególnie doceniamy Waszą dojrzałość i wytrwałość w tym trudnym czasie. Mamy nadzieję, że jesteście dumni z tego, że możecie być Absolwentami tej szkoły i że zostawiliście tu cząstkę siebie. Zachowajcie we wspomnieniach same miłe chwile, sukcesy oraz wykorzystujcie w dalszym życiu to, czego nauczyliście się w naszych murach.
Waszym Rodzicom składamy wyrazy uznania i podziękowania za wsparcie, które Wam udzielali.
Sięgając po nowe doświadczenia, pamiętajcie, że szczyty zdobywa się, wspinając się na nie powoli. Cieszcie się z każdego zwycięstwa i nie zapominajcie o nas i o przyjaźniach, które tu zawarliście.
Życzymy Wam pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych, wielu trafnych decyzji oraz spełnienia marzeń i pragnień, które czynią życie pięknym.
Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele
Zespołu Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica w Łosicach
Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi zasad przeprowadzania egzaminu maturalnego.
Materiał dostępny pod linkiem:
Informacje-dotyczace-zasad-przeprowadzania-egzaminu-maturalnego.pdf
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, to uroczystość obchodzona corocznie 23 kwietnia. Została ustanowiona w 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Jest to święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa.
Historycznie, idea święta książki ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów – 23 kwietnia – związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona i Nabokova.
23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.
Światowy Dzień Książki, co roku staje się okazją do dyskusji na tematy związane nie tylko z wydawnictwami, prawami autorskim, ale także z książką jako źródłem wiedzy i wartości oraz rolą, jaką wywiera na życie i rozwój każdego człowieka.
Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się w tegoroczne obchody Światowego Dnia Książki! Niech dzisiejsze święto będzie okazją do podzielenia się pasją czytania ze swoimi przyjaciółmi i zachętą do sięgania po książki.
22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. To największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 roku na całym świecie, w Polsce od 1990 roku.
Głównym jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.
Światowy Dzień Ziemi jest doskonałą okazją do refleksji i podjęcia działań na rzecz naszej planety. Pamiętajmy, że troska o planetę zaczyna się od zmiany naszych codziennych nawyków. Nawet najdrobniejsze rzeczy, robione przez miliony osób, mają dla Ziemi ogromne znaczenie.
Oto kilka propozycji, od których możemy zacząć już teraz:
– oszczędzajmy wodę, energię;
– segregujmy śmieci;
– zrezygnujmy z foliowych reklamówek, worków;
– używajmy kubków i butelek wielokrotnego użytku;
– nie marnujmy żywności;
– spacerujmy, korzystajmy z roweru;
– naprawiajmy zamiast wyrzucać;
– róbmy przemyślane zakupy.
Nasza szkoła jest placówką otwartą na nowe technologie, stara się rozwijać i wdrażać rozwiązania edukacyjne adekwatne do potrzeb współczesnej młodzieży. Sięga po innowacyjne narzędzia umożliwiające szybki przepływ informacji pomiędzy szkołą a uczniami. Jednym z takich narzędzi jest zakupiony przez szkołę do biblioteki szkolnej system e-biblio, firmy Librus Synergia. Jego głównym założeniem jest przeniesienie biblioteki do ,,kieszeni” czytelnika.
Dzięki aplikacji e-biblio uczniowie będą mogli wyszukiwać książki z użyciem smartfona lub tabletu – szybko i wygodnie. Mobilny dostęp do biblioteki sprawia, że rezerwacja pozycji czy przedłużenie terminu wypożyczenia będą możliwe w każdym miejscu i o każdej porze.
System e-biblio to innowacyjne narzędzie, które pozwoli przekształcić bibliotekę szkolną w miejsce jeszcze bardziej otwarte i przyjazne dla uczniów. Jesteśmy pełni optymizmu, iż zmiany wprowadzane w bibliotece szkolnej wpłyną na popularyzację czytelnictwa wśród naszej młodzieży.
Obecnie trwają intensywne prace nad wdrażaniem systemu e-biblio. Chcemy, aby nasi obecni, jak i przyszli uczniowie już we wrześniu mieli dostęp do nowoczesnej, skomputeryzowanej biblioteki na miarę XXI wieku.
Finansowe igrzyska czyli jak przetrwać 9 miesięcy będąc młodym studentem?
To już ostatni przystanek po Złotą Szkołę NBP. Pierwsza praktyczna lekcja ekonomii w wykonaniu klas I, II, III Technikum Ekonomicznego. Celem lekcji było nabycie umiejętności zarządzania własnymi finansami czyli szkoła przetrwania. Zadanie polegało na zaplanowaniu wszelkich wydatków związanych z 9-miesięcznym pobytem na studiach. Uczniowie mieli sami znaleźć sobie mieszkanie lub pokój, opłacić rachunki, bilety, dorobić do kieszonkowego od rodziców a czasem nawet zainwestować.
Lekcja odbyła się w szkole w Sali biznesowej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć w Excelu arkusz planowania wydatków zgodnie z zasadą 6 słoików. Uczestnicy lekcji w bardzo ciekawy sposób interpretowali swoje wydatki. Większość uczniów oszczędzała na żywności i posiłkowała się produktami pozyskanymi od rodziców tzw. „słoiki”. Część z nich inwestowała we własny rozwój poprzez szkolenia: kursy stylizacji paznokci, szkolenia ekonomiczne, językowe, kursy z zakresu krawiectwa i fotografii. Zależało im, aby w czasie trwania studiów zdobyć jeszcze dodatkowe kwalifikacje i to w różnych celach, np: założenie internetowej firmy szycia ubrań dla dzieci i małych piesków, zarabianie na stylizacji paznokci czy też małe studio fotograficzne. Próbowali również sił w inwestowaniu na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz kupując kryptowaluty. Mistrzem Finansów Osobistych okazała się Oliwia Sygnecka z klasy II TE .
Lekcja druga: Poradnik Ubezpieczeniowy młodego człowieka.
Na podstawie webinarium PIU "Poczucie bezpieczeństwa - jak zaspokoić jedną z najważniejszych potrzeb człowieka" zorganizowaliśmy warsztaty ubezpieczeniowe. Nasi kreatywni i innowacyjni uczniowie przeczesywali rynki ubezpieczeń. Dyskutowaliśmy jak zarządzać ryzykiem w dobie pandemii. Uczniowie z chęcią poruszali tematy ubezpieczeń związanych z posiadaniem auta, gdyż część z nich posiada już prawo jazdy i własne samochody, którymi dojeżdża do szkoły. Rozmawialiśmy o zagrożeniach jakie czekają nas w domu, w drodze do szkoły, w czasie wolnym. Pobudziliśmy również naszą młodzież do tego, aby zacząć rozmawiać ze swoimi rodzicami, w jaki sposób dbają oni o nasze bezpieczeństwo. Nie obyło się również bez matematyki. Nie da się rozmawiać o ubezpieczeniach bez statystyki, obliczania szkód i kosztów oraz wielkich liczb. Jednym z ważniejszych wątków było ubezpieczenie się na starość, czyli o emeryturach i dlaczego będą one takie niskie. Obliczaliśmy kwotę emerytury w odniesieniu do ostatniego otrzymanego wynagrodzenia za pracę. Uświadamialiśmy uczniom dlaczego musimy odkładać na starość aby móc godnie dożyć do śmierci. Podsumowaniem lekcji była zabawa w odpowiedzi za pomocą aplikacji AnswerGarden. Uczniowie mieli za zadanie wybrać jedną z opcji: Ubezpieczenia...czary... magia.. konieczność. Mogli również dopisać własną refleksję.
2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie.
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce.
Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zjawiska.
Zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter i nie tworzą jednolitego obrazu. Wśród dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu można spotkać zarówno geniuszy w swojej dziedzinie, jak i osoby niepełnosprawne intelektualnie.
Dlatego w literaturze światowej używa się określenia „spektrum zaburzeń autystycznych”
Autyzm dziecięcy to jedno z najgłębszych zaburzeń w rozwoju . Dotyka wszystkich obszarów funkcjonowania dziecka i może być przyczyną ciężkiej postaci niepełnosprawności.
W obowiązującej w Polsce klasyfikacji opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia za podstawę rozpoznania przyjęto równoczesne występowanie symptomów z trzech grup:
- Nieprawidłowości w rozwoju społecznym
- Trudności w komunikowaniu się, zarówno słownym, jak i niewerbalnym
- Obecność sztywnych, powtarzających się i stereotypowych wzorców zachowań, aktywności lub zainteresowań.
Znane obecnie metody terapii autyzmu pozwalają, w większości wypadków, osiągnąć dużą poprawę funkcjonowania dziecka.
Warunkiem koniecznym jest bardzo wczesne rozpoznanie problemu, co jest punktem wyjścia do podjęcia specjalistycznego i intensywnego postępowania terapeutyczno-rehabilitacyjnego.
2 kwietnia kolor niebieski da osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, wypuścić niebieski balonik w stronę nieba, propagować logo akcji w Internecie (np. na Facebooku), a także wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem (np. przekazując im 1% podatku lub darowiznę).
Dyrektor Szkoły
Rada Pedagogiczna
Zakończyliśmy tygodniowy maraton szkoleniowy GMW 2021 B – pod hasłem „Zadbaj o siebie, zadbaj o swoje pieniądze”. Hasło to podkreśla konieczność budowania finansowej odporności przy jednoczesnym dbaniu o zdrowie w obecnej sytuacji na świecie.
Szkolenia dotyczyły kredytów, czyli „Co powinien wiedzieć młody człowiek zanim podpisze umowę kredytową?”, „Jak i czy inwestować za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych”, „Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie” oraz „System gwarantowania depozytów w Polsce”. Dodatkowo w ramach Dnia z Ubezpieczeniami uczniowie klas ekonomicznych uczestniczą w lekcji online „Przewodnik po ubezpieczeniach dla uczniów” czyli bez matematyki o ubezpieczeniach się nie da…
Webinaria były niezwykle ciekawe i dostosowane do wieku naszych uczniów.
Koordynatorzy kampanii szkolnej Justyna Marciniuk i Anna Wysokińska.
W ramach realizacji kolejnego zadania w wyścigu o Złotą Szkołę NBP odbyło się pierwsze spotkanie z ekspertem z dziedziny finansów.
Wywiadu udzielił nam Pan Andrzej Misiowski, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku ekonomicznym, wieloletni doradca podatkowy. Wywiad rozpoczęliśmy od wspomnień z czasów studenckich kiedy to jednym z wykładowców Pana Andrzeja był obecny prezes NBP Pan Adam Glapiński. Udało się nam zdobyć oryginalny wpis z indeksu potwierdzający ten fakt. Rozmawialiśmy o ryzykownych decyzjach finansowych, o wpływie pandemii na notowania spółek oraz bezpiecznym lokowaniu funduszy w obecnej sytuacji przy zerowych a realnie „ujemnych” stopach procentowych. Pan Andrzej doradzał nam jak zarządzać ryzykiem i z jakiego rodzaju ubezpieczeń warto skorzystać. Udzielił naszym uczniom wielu dobrych rad, na podstawie których powstało opracowanie graficzne.
Całość rozmowy dostępna jest pod linkiem.
Happening finansowy Mystic expert
To już drugie spotkanie z ekspertem. Tym razem rozmawialiśmy o finansach związanych z założeniem firmy pod hasłem Biznes Miodem Płynący. Inicjatorami spotkania byli uczniowie klasy II TE biorący udział w wyścigu o Złotą Szkołę Narodowego Banku Polskiego. Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do założenia w przyszłości biznesu pszczelego i umiejętność stworzenia w dorosłym życiu biznesplanu firmy pszczelarskiej.
Pierwszą część spotkania zdominował wywiad z Panem Marcinem Łopuszyńskim, właścicielem Pasieki z okolic Radomia. Opowiedział on uczniom o realiach prowadzenia działalności pszczelarskiej, o przepisach prawnych jakimi ta działalność jest obwarowana oraz o pasji związanej z tym elitarnym zawodem.
Zapraszamy do zapoznania się z całością wywiadu dostępną po kliknięciu w link.
Uczniowski Networking z właścicielem pasieki
To już trzecie spotkanie z ekspertem w drodze po Złotą Szkołę NBP.
Trening finansowy przeprowadził z nami Pan Maciej Weśniuk, absolwent Liceum Ekonomicznego w naszej szkole, rocznik 2001. Ukończył on również UMSC w Lublinie na kierunku Politologia. Od tego czasu zdobył oszałamiające doświadczenie zawodowe rozpoczynając karierę od pracownika Banku na stanowisku doradcy kredytowego poprzez doradcę ubezpieczeniowego, eksperta ds. kredytów mieszkaniowych, doradcę biznesowego firm a następnie prywatnego przedsiębiorcę.
Pełnił funkcję Prezesa Zarządu oraz właściciela dwóch spółek z zakresu usług finansowych oraz doradczych dla firm. Był również Wiceprezesem Zarządu oraz współwłaścicielem biura księgowego. Ten wspaniały ekspert finansowy jest obecnie Wiceprezesem Zarządu dużej Agencji Rozwoju Regionalnego i zgodził się odpowiedzieć na pytania naszych młodych ekonomistów.
Pan Maciej podzielił się z nami obszerną wiedzą tworząc wręcz Przewodnik po świecie finansów.
Rozmowa z ekspertem stała się dla nas pobudką do przeanalizowania opisywanych przez Pana Macieja zagadnień finansowych. Postanowiliśmy zebrać te wiadomości w krótką prezentację. Pan Maciej obiecał dalszą współpracę z naszą szkołą i zapewnił, iż z chęcią poprowadzi z nami kolejne zajęcia warsztatowe z zakresu finansów osobistych. Bardzo dziękujemy za fascynujący trening, który pobudził nas do wielu refleksji przed budowaniem przyszłej kariery finansowej.
Całość wywiadu i prezentacja dostępna pod wskazanym linkiem.
Trening finansowy – czyli jak bezpiecznie wylądować z ryzykownej skoczni finansowej? - wywiad
Trening finansowy – czyli jak bezpiecznie wylądować z ryzykownej skoczni finansowej? - prezentacja
Spółdzielnia Uczniowska ” U Staszka”
wraz
z Biblioteką Szkolną przystąpiła
do ogólnoeuropejskiej kampanii koordynowanej przez organizację pozarządową All Digital
Tydzień z Internetem 2021
22-28 marca 2021 roku w całej Europie
motyw przewodni: My Digital Life
#TZI2021
Nasi spółdzielcy wezmą udział w zajęciach „Wizerunek w sieci” dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz „Kolekcjonerzy sztuki” pokazujących , w jaki sposób można korzystać z zasobów internetu, rozwijając swoje zainteresowania lub jak przetwarzać udostępnione na wolnych licencjach dzieła, tworząc własne prace. W ramach kampanii uczniowie dowiedzą się Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?, poznają najważniejsze pojęcia z zakresu bezpieczeństwa w sieci i związane z tym mity.
Dziś jest Europejski Dzień Mózgu
W 2021 roku Europejski Dzień Mózgu przypada na 18 marca.
Europejski Dzień Mózgu obchodzony jest od 1998 roku. Celem święta jest upowszechnienie wiedzy i informacji na temat mózgu, który wziąż jest jednym z najbardziej tajemniczych oraz fascynujących organów człowieka.
Mózg często jest określany jako „centrum dowodzenia” ludzkiego organizmu, ponieważ to dzięki niemu widzimy, słyszymy, czujemy, gromadzimy i przetwarzamy informacje. Ogólnie mówiąc – odpowiada za wszelkie bodźce docierające do naszego organizmu. Składa się on z dwóch półkul, w których znajdują się zwoje mózgowe odpowiadające za poszczególne cechy i funkcje życiowe. Dzięki lewej półkuli mówimy i rozumiemy naszą mowę, czytamy, piszemy a także logicznie myślimy. Dzięki niej odczuwamy pozytywne emocje. Prawa półkula odpowiada za: kreatywność, myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię, zdolności muzyczne, plastyczne i artystyczne, intuicję, oraz odczuwanie negatywnych stanów emocjonalnych. Mózg pracuje nawet wtedy kiedy śpimy a nieprawidłowa praca mózgu źle wpływa na cały organizm, dlatego warto zadbać o nasz mózg i stosować zróżnicowaną lecz zbilansowaną dietę.
Aby nasz mózg pracował lepiej i wydajniej należy pamiętać, aby w naszej diecie nie zabrakło: kwasów omega-3, witamin z grupy B (w tym kwasu foliowego), witamin D, C, A, E, a także minerałów: potasu, żelaza, magnezu, cynku, jodu, chromu i manganu. Dobre nawodnienie, antyoksydanty i lecytyna również wspomagają pracę mózgu. Niedostateczna ilość tych związków w organizmie może skutkować niepokojem, agresją, bólami głowy, problemami z zasypianiem, ciągłym zmęczeniem i stanami depresyjnymi.
Powered by aSc EduPage